Nurdal Durmuş Doğum Günü

Nurdal Durmuş Kimdir?

Nurdal Durmuş Kimdir?

Nurdal Durmuş – Türk Kızılay Gönüllü Yönetimi Direktörü

 Yazarın kendi kaleminden uzun otobiyografisini buradan  okuyabilirsiniz

veya,

Türk Kızılay Gönüllü Yönetimi Direktörü

1977 Artvin – Şavşat Doğumlu.

Uluslararası İlişkiler ve Felsefe Okudu. İnsan Kaynakları Yönetiminde Yüksek Lisans Eğitimini Tamamladı.
(Tez: Sivil Toplum Kuruluşlarında İnsan Kaynağı Olarak Gönüllülük ve Gönüllü Yönetiminde Dijitalleşmenin Etkisi)

İnsanlık yararına, 42 farklı ülkede gönüllü iyilik projelerinde çalıştı. 25 yıldır insani yardım, STK, Gençlik ve gönüllülük projelerinin içerisinde aktif rol alıyor. Pek çok afette gönüllü liderlik yaptı ve görevler üstlendi. Toplumsal gönüllülük projeleri yazdı ve yürüttü. Ayrıca toplum, gönüllülük ve gençlik alanında üniversitelerde ders verdi. Gönüllülük ve gönüllü yönetimi konusunda makaleler kaleme aldı, radyo ve televizyon programları yaptı.

Birçok Stk için gönüllü yönetim süreçleri ve stratejik yönetim planları tasarladı, yönetim süreçlerinin içerisinde aktif rol aldı.

Türk Kızılay Gönüllü Yönetim Sistemi, Gönüllü Merkezleri, Genç Kızılay, Kızılay Kadın, Kızılay Engelsiz, Kızılay Kurumsal Gönüllülük, Mahalle Gönüllülüğü, Aile Gönüllülüğü ve Türk Kızılay gönüllü yapılanmasının kurulması ve yaygınlaştırılmasına öncülük etti.

Türk Kızılay kamplarının içerik ve hedef gurup olarak yeniden yapılanmasını sağlayarak tematik kamp konseptleri ve işbirlikleri geliştirdi.

Gönüllü faaliyetler, gönüllü yönetimi, gönüllü projelerinin yanında ülkelerin, sosyal hayatlarına dair yazdığı kitabı yakında tamamlanmış olacak.

Şimdiye kadar; İzdiham, Ay Vakti, Temrin, Yolcu, Ayraç, Otuzuncu Harf vb. edebiyat ve kültür dergilerinde yazdı, bazılarında yazmaya devam ediyor.

Ulusal ve yerel TV’lerde, radyo istasyonlarında metin yazarı, editör, programcı ve danışman olarak görev yaptı. Birçok şirkette yönetici olarak çalıştı.

2005 yılında “Hayata Başlık Atamadım”, 2015 Yılında “Hiç Sesler” isimli günlük denemelerinden oluşan iki kitap yayınladı.

Şimdilerde Türk Kızılay Gönüllü Yönetimi Direktörü olarak Hilalin gölgesinde, insanlık ve iyilik yolunda çalışan gönüllüler için çaba gösteriyor.

Dahası mı?

Dünyayı iyiliğin ve vicdan sahibi insanların kurtaracağına olan inancını henüz kaybetmedi.

Biliyor ki; Yapılacak çok iş, gidilecek çok yol, okunacak çok kitap, görülecek çok ülke, el uzatılacak çok yetim, iyileşecek çok yara, insanları kurtarmamız gereken çok savaş, ziyaret edilecek çok dost, yazılacak çok yazı, edilecek çok dua, mücadele edilecek çok sorun ve bunlar için çok az zaman var!

Kızılaya gönüllü olmak için https://gonulluol.org adresinden başvurabilirsiniz.

Nurdal Durmuş / Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin;

Nurdal Durmuş kimdir?

Sosyal Medya Hesapları.
Takip Etmek İçin;

InstagramFacebookTwitterLinkedin
 

 

“Nurdal Durmuş Kimdir?” için 2 görüş

 • İpek VAROL dedi ki:

  Bir öğrenci hocası için pek yorum yazamaz fakat, o öğrenci hocasını takip ediyor, örmek alıyor ve yolunda arkasından gidiyor ise belki fikrini yazabilir. Sayenizde bu ailenin bir parçası oldum Nurdal hocam. İyi ki varsınız.

  İYİLİK KANIMIZDA VAR. İYİLİK KİME YAKIŞMAZ Kİ.
  https://gonulluol.org

 • Cengiz UĞUR dedi ki:

  Nurdal Durmuş Kimdir’i çok akıcı ve anlaşılır bir Edebi dille anlatmışsınız.
  Kaleminize sağlık…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.